Forum

Sccm Remote Control...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sccm Remote Control Sorunu hk.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
720 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Sccm de client makinelere sccm üzerinden remote control ile erişmek istiyorum fakat bu seçenek aktif olmuyor sebebi nedir acaba ? 

Gönderildi : 12/02/2014 19:42

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

öncelikle install client diyerek client uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

Gönderildi : 12/02/2014 20:27

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Davut hocam 

bu işlemi daha önce de yapmıştım şu an tekrar denedim dediğiniz şekilde install dedim bu sefer aktif oldu fakat bu sefer aşağıdaki hatayı alıyorum client makine de firewall kapalı durumda ve remote erişime açık durumda aşağıdaki uyarıyı alıyorum ne yapmam gerekli ?

Ek olarak DC makinesi üzerinde de aynı şekilde yüklemeyi yapıyorum ama dc pc de hala non ve no görünüyor dc üzerinde de Firewall kapalı durumda Serverlar için ayrı bir durum söz konusu mu acaba ? 

Gönderildi : 12/02/2014 20:39

(@davuteren)
Noble Member

merhabalar; server için ayrı bir ayar gerekmiyor. client yükleme işlemi tamamlandıktan bir müddet sonra aktif oluyor. hemen olmayabilir. sonuç itibari ile gözlemlerime gore 10-15 dk kadar sürüyor client yükleme işlemi. Ayrıca client settings ayarlarını yapmanız gerekmekte.

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2014/01/19/367244.aspx

burada client settings altında remote tools ayarlarını yapılandırın problem muhtemelen düzelicektir.

Gönderildi : 13/02/2014 12:55

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkürler ,

Tam aradığım cevap bu şu an sorunsuzca bağlanabiliyorum aktive olması için sanırım biraz zaman geçmesi gerekiyor sabah geldiğimde makinler kendiliğinden aktif olmuştu Client pc de "Gelişmiş güvenlik ile birlikte WinGüvDuvarın" da gelen kurallarda uzak bağlantıların hepsine izin vermem gerekti şu an sorunsuzca bağlana bilmekteyim.

Uzak bağlantılarda istemciye şu kişi bağlanacak onaylıyormusun sorusu geliyor Remote tool bölümündeki herşey yes durumunda bunu kaldırmanın bir yolu var mı sistem admini istediği gibi onaysız bağlanabiliyor mu acaba. 

Gönderildi : 13/02/2014 16:08

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

administration altinda client settings icerisinde remote tools seceneklerinde var

Gönderildi : 15/02/2014 06:22

(@davuteren)
Noble Member

Merhaba

administration altinda client settings icerisinde remote tools seceneklerinde var

Serkan hocamın dediği gibi remote tools altında promt user for remote control permission seçeneği false/no olarak değiştirirseniz hiç soru sormaz

Gönderildi : 17/02/2014 17:25

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet Dediğiniz gibi Serkan hocam remote altında "Prompt user form Remote control" seçeneğini no yapmamız yeterli oluyor. 

Gönderildi : 17/02/2014 17:47

(@SerdarBayram)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Serkan hocamın dediği gibi remote tools altında promt user for remote control permission seçeneği false/no olarak değiştirirseniz hiç soru sormaz

Davut hocam Yanıt için teşekkür ederim. 

Gönderildi : 17/02/2014 17:48

Paylaş: